ZLATÝ BAŽANT 73

15.11.2017

Zlatý Bažant ´73 je svetlý dvanásťstupňový ležiak s obsahom alkoholu 4,5%. Vyrába sa metódou dekokčného rmutovania na dva rmuty, s použitím jačmenného sladu z vlastnej sladovne, žateckého chmeľu a špeciálnych kvasiniek. Jeho prednosťou je extra dlhé, až 6-týždňové varenie a kratšia trvanlivosť 18 týždňov. Vyznačuje sa príjemnou chmeľovou vôňou, vyváženou vyššou plnosťou chuti, zlatožltou farbou a príjemnou vyššou horkosťou, ktorá sa naplno rozvinie najmä po dopití a veľmi príjemne, stredne dlho doznieva.
Zlatý Bažant ´73 je výnimočný ležiak inšpirovaný najstarším zachovaným varným listom piva Zlatý Bažant zo 16. 4. 1973.

12%Obsah alkoholu: 4,50% obj.
Obsah extraktu v pôvodnej mladine: 12,00%
Obsah oxidu uhličitého: 0,50%
PRIEMERNÉ VÝŽIVOVÉ HODNOTY NA 100 ML:Energetická hodnota: 183 kJ/44 kcal
Tuky: <0.05 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: <0.01 g
Sacharidy: 4.1 g
z toho cukry: <0.56 g
Bielkoviny: 0.49 g
Soľ: 0.0036g
OCENENIA

2016 - Zlatá Pivná Korunka, 1. miesto


SVÄTOMARTINSKÉ

Extra horký filtrovaný svetlý špeciál s jedinečnou chmeľovou vôňou a s plnou chuťou čerstvého chmeľu. Záver jesene sa od nepamäti spája s odpočinkom po celoročnej práci, ako čas, keď je úroda pod strechou a keď sa pred predvianočným pôstom naši predkovia odmeňovali svätomartinským hodovaním.

Odmeňte sa aj vy pivným špeciálom z prvej tohtoročnej úrody ručne česaného žateckého chmeľu. Krušovickí sládkovia ho v pivniciach pivovaru nechali zrieť celých 5 týždňov, aby ste si na sviatok sv. Martina mohli vychutnať to najlepšie, čo tohtoročná úroda priniesla. Tak na zdravie s prvým krušovickým pivom z tohtoročnej úrody!

Tento špeciál bol dostupný v limitovanom množstve vo vybraných prevádzkach koncom minulého roka. Znova si ho budete môcť vychutnať už koncom októbra.